افتتاح پکیج تصفیه فاضلاب دولت آباد در کرج

پدیده خشکسالی در اصفهان

مقالات
بازدید: 115

افتتاح پکیج تصفیه فاضلاب دولت آباد در کرج

سومین تصفیه خانه پساب برای آبیاری فضاهای سبز شهری در تاریخ 1400/05/12 با حضور جناب آقای مهندس بضاعتی پور، رییس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر در دولت آباد کرج گشایش یافت.
با توجه به کمبود منابع آب، تصفیه خانه  پساب دولت آباد با ظرفیت یک هزار متر مکعب با هدف تامین آب پایدار برای فضاهای سبز این شهر و استفاده حداقل از منابع آب زیرزمینی، توسط کارشناسان شرکت دانش بنیان کاشفان نیل فام احداث شد. هزینه احداث این تصفیه خانه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال می باشد. با راه اندازی این تصفیه خانه ، دیگر نیازی به تامین آب از شبکه آب آشامیدنی شهر کرج برای آبیاری فضای سبز این شهر نمی باشد.
در سال 96 اولین تصفیه خانه پساب در حصارک کرج و در سال 99 دومین تصفیه خان
ه در مهرویلای این کلانشهر به بهره‌برداری رسید.
پکیج تصفیه فاضلاب در واقع یک تصفیه خانه کامل با تمام واحدهای فرآیندی در ابعاد کوچک است که فاضلاب و پساب را گندزدایی می کند و هرگونه آلودگی درون آن را از بین می برد. این پکیج ها به گونه ای طراحی شده است که پسابِ آنها قابلیت رسیدن به استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست را داراست و آن را برای تخلیه در طبیعت آماده می نماید. از جمله مزایای این پکیج ها اشغال فضای کم، راندمان و بازدهی بالا، عدم انتشار بوی بد و نامطبوع در محیط ، دارای استهلاک پایین و قیمت مقرون به صرفه است. شاید یکی از بزرگترین مزیت های آن حفظ منابع آب و جلوگیری از هدر رفتن آن باشد.

بازدید: 243تاریخ انتشار : 1400/06/21