دریچه

به منظور کنترل جریان آب یا فاضلاب در کانال های روباز و یا در خروجی حوضچه ها از دریچه ها استفاده می شود.در ذیل به دو نوع دریچه قابل عرضه توسط این شرکت اشاره می گردد .

دریچه فاضلاب

دریچه کشویی :

دریچه ای با حرکت قایم و عمدتا به شکل چهار گوش فولادی یا گرد چدنی می باشدکه به کمک آن می توان جریان مایع را قطع نمود از جمله ویژگی های دریچه های کشویی عبارتند از: طراحی جمع و جور،عایق بندی شده از سه طرف، حداقل میزان نشتی، عملکرد بدون مشکل در مدت زمان طولانی و امکان استفاده از آن بلافاصله پس از نصب. دریچه های کشویی شامل صفحه اصلی دریچه ، لاستیک های آبندی ، قاب فولادی نگهدارنده ، شافت انتقال نیرو ، فلکه دستی بالابر یا گیربکس دستی یا برقی جهت حرکت دریچه    می باشند. دریچه های کشویی در مخازن و کانالهای روباز نظیر واحدهای آشغالگیری،واحدهای دانه گیری،تانکهای هوادهی، واحدهای کلرزنی و ...بکار میروند.

 

دریچه سرریز :

دریچه سرریز، دریچه ای است که با حرکت به سمت پایین باز می شود و امکان اندازه گیری تقریبی دبی مایع عبوری و نیز تنظیم ارتفاع مایع بالادست خود را فراهم می کند. از جمله ویژگی های دریچه های سرریز عبارتند از: طراحی جمع و جور،عایق بندی شده از سه طرف ، عملکرد بدون مشکل در مدت زمان طولانی و امکان استفاده از آن بلافاصله پس از نصب. کاربرد ویژه دریچه های سرریز با هدف تنظیم ارتفاع مایع در مخازن هوادهی و واحدهای زلال سازی تصفیه آب و فاضلاب می باشد.