پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

 


آب مهمترین منبع طبیعی مورد نیاز برای توسعه اقتصادی یک کشور است. آب سالم و تمیز ضرورت اساسی بشر برای استفاده منطقی از آن­ها است. به طور کلی، بحران جهانی آب بیشتر مربوط به کاهش در دسترس بودن مقدار آب به دلیل استفاده غیر منطقی توسط جمعیت انسانی است. نه تنها قابلیت دسترسی به آب شیرین، بلکه کیفیت آب نیز به دلیل تخریب طبیعی و فعالیت ­های انسانی تحت تأثیر سیل­ های مکرر، خشکسالی و الگوی بارندگی ناهموار و ریختن فاضلاب صنایع، فاضلاب تصفیه­ نشده، روان ­آب های کشاورزی از مزارع کشاورزی به داخل آب، تحت تأثیر قرار می­ گیرد. اما در سال های اخیر، با ورود به قرن بیست و یکم، شرایط بدتر شده ­است. کمبود آب با توجه به کمیت و آلودگی آب به موضوعات اصلی در کشورهای در حال توسعه و همچنین کشورهای پیشرفته تبدیل شده­ است. بحران آب جدی ­ترین مشکل برای انسان در کشورهای آسیایی به دلیل افزایش تقاضا برای فعالیت ­های داخلی، صنعتی، آبیاری و همچنین فعالیت­ های مختلف اقتصادی و توسعه ای است به­طوری­که پیش ­بینی­ شده ­است که تعداد زیادی از کشورهای شرق، غرب و جنوب آسیا تا سال 2050 با وضعیت کمبود آب روبرو خواهند شد. 
 


اتحادیه اروپا برای هدایت جامعه به سمت یک مسیر پایدار یک استراتژی اقتصادی زیستی برای تولید منابع تجدیدپذیر زیستی و تبدیل این منابع و جریان ‌های زباله به محصولات با ارزش افزوده مانند مواد غذایی، خوراک، محصولات زیستی و همچنین آب تنظیم کرده‌ است. یکی از منابع موجود در این زمینه فاضلاب خانگی است. به همین خاطر پکیج های تصفیه فاضلاب خانگی طراحی و ساخته شده اند. 

 

 فاضلاب به هر نوع آبی گفته می شود که که توسط مورد استفاده قرار گرفته و کیفیتش تغییر کند. فاضلاب خانگی شامل دستشویی، استحمام، شست و شوی ظروف، لباس و ... می باشد که شامل انواع پاتوژن ها و میکروب های بیماری زا و محتوای آلی نسبتا کمی است. علی رغم کم بودن میزان آلایندگی فاضلاب خانگی در مقایسه با فاضلاب های صنعتی، اما تصفیه آن ها بسیار مهم می باشد زیرا حتی مقدار کمی از آلاینده ها می تواند تاثیر زیادی بر محسط زیست داشته باشد. از این رو پکیج تصفیه فاضلاب خانگی نقش موثری در حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از کاهش آبهای سطحی و زیرزمینی دارد.

 

 

پکیج تصفیه فاضلاب خانگی نیل فام

پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی نیلفام یک تصفیه خانه­ ی از پیش مهندسی شده و پیش ساخته از جنس پلی اتیلن با چگالی بالا بوده که قابلیت حمل و نصب آسان را فراهم می نماید. این نوع پکیج، تصفیه فاضلاب خانگی را از حجم 3 تا 20 مترمکعب در شبانه روز با فرآیندی مطمئن و منحصربفرد تصفیه نموده بطوری که پارامترهای کیفی پساب تصفیه شده خروجی به سطح استانداردهای سازمان محیط زیست رسیده و برای استفاده مجدد برای مصارفی همچون آبیاری فضای سبز محیط های مسکونی و هتل ها، شستشوی محیط و تامین آب فلاش تانک ها مورد استفاداه قرار می گیرد و برای سلامت انسان مشکل ساز نمی باشد.

 

 

دانش فنی و فرآیند به کار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب خانگی نیل فام مختص به شرکت مهندسی کاشفان نیل فام می­باشد و با سایر فرآیندهای متداول از جمله SBR و سپتیک تانک ها متفاوت است. همچنین به جهت بالا بردن ضریب اطمینان در کیفیت پساب خروجی بصورت همزمان از فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی و زیستی در ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده شده است. فاضلاب موجود در محیط بسته، تولید گازهای خوردنده می­نماید به همین دلیل به جهت جلوگیری از خوردگی و بالا بردن سطح ایمنی، تجهیزات به کار رفته داخلی فلزی و الکترونیکی نبوده  و در نتیجه هزینه های مجدد تعویض تجهیزات، نگهداری و تعمیرات را به دنبال ندارد و به دلیل شکل لوله ای و محیط دایره ای پکیج، اختلاط توسط دیفیوزر بخوبی صورت گرفته و فاضلاب در هیچ نقطه ای از پکیج باقی نمی ماند و جمع آوری لجن بطور کامل و به سهولت انجام می گیرد. بنابراین راندمان تصفیه و اکسیژن رسانی به میکروارگانیسم ها بسیار بالا بوده و به دنبال آن بهره برداری از این پکیج نیز به راحتی انجام می گیرد و نیاز به فرد متخصص نمی باشد.
پکیج تصفیه فاضلاب خانگی نیل فام به شکل مدفون، نیمه مدفون و رو زمینی بسته به نیاز و درخواست مشتری قابلیت نصب دارد و به دلیل جنس پلی اتیلینی دارای مقاومت بالا در برابر گرما، خوردگی و اشعه آفتاب می باشد.مزایای پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

 • نیاز به حداقل تعمیرات
 • شست و شوی راحت پکیج
 • انرژی مصرفی کم
 • سبک بودن به منظور حمل و نقل آسان
 • بهره برداری آسان بدون نیاز به فرد متخصص
 • هزینه تعمیر و نگهداری پایین
 • فاضلاب خروجی مطابق با استاندارهای زیست محیطی ایران و اروپا
 

کاربردهای پکیج تصفیه فاضلاب خانگی نیل فام

 • تصفیه فاضلاب شهرک­ها، مجتمع­های مسکونی و اداری
 • تصفیه فاضلاب بیمارستان ­ها، مرکز بهداشتی و درمانی
 • تصفیه فاضلاب صنایع، معادن، کارخانجات و کارگاه ها
 • تصفیه فاضلاب مراکز تفریحی، آموزشی و نظامی
 • تصفیه فاضلاب هتل ها، اقامتگاه­های مسافری و گردشگری
 • تصفیه فاضلاب مجموعه­های ورزشی، زمین­های چمن ورزشگاه­ها، استخرها و پارک های آبی
 • تصفیه فاضلاب دانشگاه ها و مراکز علمی- پژوهشیقیمت پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

شرکت مهندسی کاشفان نیل فام تامین کننده پکیج تصفیه آب خاکستری با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد. قیمت پکیج تصفیه آب خاکستری شرکت مهندسی کاشفان نیل فام به مواردی همچون مشخصات فاضلاب ورودی، حجم فاضلاب، جنس پکیج، متریال استفاده شده در ساخت اجزای آن، نوع فرآیند تصفیه، تجهیزات جانبی پکیج و کیفیت فاضلاب خروجی بستگی دارد. هرکدام از این عوامل در تعیین قیمت نهایی پکیج تصفیه فاضلاب تاثیر به سزایی دارند.