پکیج چربی گیر (API)

چربی گیر:

شرکت مهندسی کاشفان نیلفام با تلفیق دانش فنی و سالها تجربه عملی متخصصان خود پروژه های مختلف تصفیه آب و فاضلاب را با جدیدترین متدهای روز دنیا به انجام رسانده و مفتخر به طراحی ,ساخت ,نصب و راه اندازی انواع پکیج های پیش ساخته چربی گیر و تجهیزات مربوط به سیستم های API ا قبیل پارو، اسکیمر و سازه های بتنی API  می باشد :

 

آشنایی با پکیج های API:

API مخفف واژه American Petroleum Institute می‌باشد. این سیستم از دهه ۵۰ میلادی به منظور جداکننده روغن از آب توسط انستیتو نفت آمریکا طراحی و هم‌اکنون به طور کامل در تصفیه خانه‌ها و بسیاری از واحدهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش علاوه بر حذف روغن و چربی، ذرات جامدی نظیر پیچ و مهره، ورقه‌های پلاستیکی، قطعات بزرگ فلزی و و غیره که غالبا در فاضلاب های صنعتی مشاهده می‌گردد حذف می‌گردد. در نتیجه در این جداکننده‌ها به لجن روب‌های قوی تری نیاز می‌باشد. طراحی انواع مختلف جداکننده‌های آب، روغن براساس اختلاف دانسیته استوار می‌باشد. قابلیت و توانایی جداکننده در بهبود بخشیدن به عملکرد جداسازی روغن از پساب تابع عوامل متعددی است که عبارتند از:

  • نوع و حالت روغن و چربی در پساب
  • خواص جریان خاص
  • طراحی و اندازه واحد
  • زمان ماند پساب

باید توجه داشت که این سیستم فقط برای روغن آزاد بکار می‌رود و برای روغن‌های امولسیونی قابل استفاده نمی‌باشد. جداکننده‌های نوع API برای حذف و کاهش روغن‌های امولسیون طراحی نمی‌گردند بلکه فقط برای روغن‌های آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. اندازه استاندارد قطر ذرات روغن برای حذف روغن ۱۵۰ میکرون می‌باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

مجموع پساب تصفیه شده پروژه های شرکت کاشفان نیلفام در سال

پروژه های پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی : 3962075

 پروژه های پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی: 2522150

 پروژه های اجرایی بازیافت آب:231400

مجموع پروژه های انجام شده تا کنون (متر مکعب): 6745625