واحد فنی و مهندسی

واحد مهندسی و طراحی شرکت با تکیه بر توان کارشناسان مجرب و سابقه چندین ساله در زمینه­ های طراحی انواع تصفیه خانه ­های آب و فاضلاب؛ طراحی انواع تجهیزات مورد استفاده در تصفیه خانه­ های آب و فاضلاب؛ طراحی انواع تجهیزات مورد استفاده در تصفیه خانه ­های آب و فاضلاب؛ طراحی شبکه­ های جمع آوری فاضلاب و آب­های سطحی؛ طراحی شبکه ­های آبرسانی، قادر به ارائه طیف وسیع خدمات فنی و مهندسی می­باشد.
همچنین متخصصین و مهندسین این واحد با تلاش مستمر در کسب دانش و تکنولوژی روز دنیا، استفاده از انواع نرم­ افزارهای شبیه ساز و سه بعدی و استفاده از نرم افزارهای پایپینگ (PDMS)، کنترل و نظارت دقیق بر مشخصات فنی تجهیزات را نیز بر عهده دارند.

ساخت و اجرای انواع مخازن بتنی و سازه­ های فلزی
از عملیات سیویل این شرکت می­توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • اجرای ابنیه بتنی، ساختمان­ های جانبی و عملیات اجرائی مربوط به احداث مخازن بتنی تصفیه خانه و ساختمان­ های صنعتی مربوطه و ساخت سازه ها و استراکچرهای فلزی.
  •  احداث ساختمان­ های صنعتی مربوطه و ساخت سازه ها و استراکچرهای فلزی.
  •  احداث ساختمان­ های مورد نیاز جهت کارشناسان شرکت و عوامل دستگاه نظارت و ساختمان­ ها و کانکس­ های کارگری، بیل بکهو، تراک میکسر، دمپر بتونیر و تأمین قالب فلزی با کلیه ملزومات.
واحد فنی و مهندسی-نیلفام
 

واحد فنی-مهندسی شرکت مهندسی کاشفان نیلفام در سال 1391 مفتخر به کسب عنوان واحد برتر فنی و مهندسی استان اصفهان گردید.

 
 
 
زمينه كارهاي مطالعاتي، تحقيقاتي، طراحی واحد فنی و مهندسی شرکت کاشفان نیلفام به شرح ذیل می باشد:
 
رشته تخصصي آب و فاضلاب:
 
مطالعات امكان سنجــــي، انجــــام مطالعات و تهيه طرح هاي خطوط جمع آوري، تأسيسات آبگيري، جمع آوري و انتقال آب، شبكه هاي توزيع آب، مخازن، ‌تلمبه خانه ها و تصفيه خانه هاي آب و نمك زدايي و ابنيه مربوطه و محاسبه نشست فيزيكــــي و نشتيابي شبكه هاي آب شهري، جمع آوري و انتقـــال فاضلاب هاي شهري و صنعتــــي و تصفيه خانه هاي مربوطه، جمع آوري و انتقال آبهاي سطحي، طراحي سيستم هاي نگهداري و تعميرات برنامه اي و سيستم هاي تله متري و كنترل از راه دور Scada تأسيسات و تجهيزات فوق و استفاده از پساب تصفيه شده.
 
 
رشته تخصصي نقشه برداري زميني:
 
شامل تهيه نقشه هاي توپوگرافي اعم از منطقه اي، شهري و نقشه هاي كاداستر، نقشه برداري، و پياده كردن طرح ها شامل مسيرها، خطوط لوله، انتقال نيرو، نقشه هاي شهري و ثبتي، تهيه پروفيل هاي طولي و عرضي و تجميع و افراز زمين، تعيين و اندازه گيري نقاط كنترل زميني عكسي، همچنين تهيه مدل ارتفاعي رقومي در مواردي كه جمع آوري اطلاعات آن به روش زميني است. انجام پردازش هاي كارتوگرافي براي ارائه و چاپ محصولات.
 
 
رشته تخصصي محيط زيست:
 
مطالعات زيست محيطي مربوط به آب، خاك و هوا، شناخت و پيشگيري آلايشهاي محيط زيست، چاره انديشي براي رفع آلايشها و بازسازي، محيط زيست، ارزيابي زيست محيطي، بازيافت مواد و انرژي، پايش محيط زيست، رفع كاهش آلودگيها، تكنولوژي پاك، صرفه جويي در انرژي و مواد، امحا و دفع پسمانده ها، تنوع زيستي، مديريت زيست محيطي.
 
 
رشته تخصصي بازرسي فني:
 
كنترل و تطابق كار انجام شده با مشخصات استانداردها، بررسي و تاييد كارايي پروژه، كنترل فني وسايل وتجهيزات و ماشين آلات در مرحله ساخت كاليبراسيون تجهيزات اندازه گيري، كنترل كيفيت مواد و روش به كارگرفته شده در ساخت قطعه يا واحد صنعتي، كنترل و تطابق استانداردها و مشخصات فني تعيين شده از آغاز پرروژه، گواهي انجام كار براساس استانداردهاي درخواست شده و صدور گواهي بازرسي نهايي.
 
 
نمونه کار های تهیه شده توسط واحد مهندسی شرکت نیلفام:
 
 

 واحد طراحی فرایند
 
واحد طراحی فرایند
 
نمونه نقشه P&ID
 
نمونه نقشه P&ID
 
نمونه نقشه PFD
 
 
 
واحد طراحی سیویل
 
واحد طراحی سیویل 
 
 واحد طراحی برق و ابزار دقیق
 
 
 
 
 
 
 واحد طراحی مکانیک

واحد طراحی مکانیک 
 
 

ظرفیت ها بر حسب متر مکعب در روز است

پروژه های پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی : 7126655000

 پروژه های پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی: 886950

 پروژه های اجرایی بازیافت آب: 131400

مجموع پروژه های انجام شده تا کنون: 7127673350