فاز اول شبکه فاضلاب سی‌سخت با حضور وزیر نیرو افتتاح شد

ساختار فیلتر اسمز معکوس

مقالات
بازدید: 897
 وزیر نیرو در ادامه سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد، فاز اول شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب شهر سی‌سخت را به بهره‌برداری رساند.

به گزارش پایگاه‌‌ اطلاع‌رسانی دولت، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با مشخصات این طرح گفت: در این تصفیه‌خانه قدرت تصفيه بيشتر و با کیفیت‌تری را شاهد هستیم که به دلیل استفاده از فرایندهای ترکیبی در آن می‌توان گفت در اجرای تصفیه‌خانه فاضلاب سی‌سخت از مدرن‌ترین پکیج تصفیه‌خانه استفاده شده است.
"فیض اله پاسره" در خصوص اقدامات انجام شده در این پروژه افزود: اجرای ۱۶ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب با تاسیسات لازم، سوله و محوطه، اجرای پکیج فرایند شامل «آشغالگیر، دانه گیر، متعادل سازی، واحد غیر هوازی (انوکسیک)، واحد هوازی، حوض ته نشینی، گندزدایی و فیلترهای تحت فشار» برای تصفیه بیشتر پساب انجام شده است.
وی با بیان اینکه دبی خروجی این تصفیه‌خانه بیش از ۱۲۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز است، اظهار کرد: در کنار فرآیندهای تصفیه فاضلاب، پکیج فرایندهای تصفیه لجن شامل هاضم تغلیظ لجن، فیلترپرس برای آبگیری از لجن و تولید کیک لجن نیز تعبیه شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این تصفیه‌خانه برای افق ۱۴۱۵طراحی شده است، هزینه‌های انجام شده برای اجرای آن را بیش از ۱۵۰میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تکمیل شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر یاسوج به افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
 

بازدید: 186تاریخ انتشار : 1398/09/30

    مجموع پساب تصفیه شده پروژه های شرکت کاشفان نیلفام در سال

    پروژه های پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی : 3962075

     پروژه های پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی: 2522150

     پروژه های اجرایی بازیافت آب:231400

    مجموع پروژه های انجام شده تا کنون: 6745625