واحد فنی و مهندسی


واحد فنی و مهندسی شرکت مهندسی کاشفان نیلفام با بهره گیری از مجرب ترین کارشناسان فنی در زمینه طراحی تصفیه خانه های آب و فاضلاب، شبکه های جمع آوری فاضلاب، طراحی تجهیزات تصفیه های آب و فاضلاب  منطبق با استانداردهای روز دنیا و نیز استفاده ازجدیدترین و پیشرفته ترین نرم افزارهای موجود فعالیت می نماید.

واحد فنی و مهندسی-نیلفام

واحد مهندسی شرکت مهندسی کاشفان نیلفام در سال 1391 مفتخر به کسب عنوان واحد برتر فنی و مهندسی استان اصفهان گردید.

زمينه كارهاي مطالعاتي، تحقيقاتي، طراحی واحد فنی و مهندسی شرکت کاشفان نیلفام به شرح ذیل می باشد:

 

رشته تخصصي آب و فاضلاب:

مطالعات امكان سنجــــي، انجــــام مطالعات و تهيه طرح هاي خطوط جمع آوري، تأسيسات آبگيري، جمع آوري و انتقال آب، شبكه هاي توزيع آب، مخازن، ‌تلمبه خانه ها و تصفيه خانه هاي آب و نمك زدايي و ابنيه مربوطه و محاسبه نشست فيزيكــــي و نشتيابي شبكه هاي آب شهري، جمع آوري و انتقـــال فاضلاب هاي شهري و صنعتــــي و تصفيه خانه هاي مربوطه، جمع آوري و انتقال آبهاي سطحي، طراحي سيستم هاي نگهداري و تعميرات برنامه اي و سيستم هاي تله متري و كنترل از راه دور scada تأسيسات و تجهيزات فوق و استفاده از پساب تصفيه شده .

 

رشته تخصصي نقشه برداري زميني:

شامل تهيه نقشه هاي توپوگرافي اعم از منطقه اي، شهري و نقشه هاي كاداستر، نقشه برداري، و پياده كردن طرح ها شامل مسيرها، خطوط لوله، انتقال نيرو، نقشه هاي شهري و ثبتي، تهيه پروفيل هاي طولي و عرضي و تجميع و افراز زمين، تعيين و اندازه گيري نقاط كنترل زميني عكسي، همچنين تهيه مدل ارتفاعي رقومي در مواردي كه جمع آوري اطلاعات آن به روش زميني است. انجام پردازش هاي كارتوگرافي براي ارائه و چاپ محصولات.

 

رشته تخصصي محيط زيست:

مطالعات زيست محيطي مربوط به آب، خاك و هوا، شناخت و پيشگيري آلايشهاي محيط زيست، چاره انديشي براي رفع آلايشها و بازسازي، محيط زيست، ارزيابي زيست محيطي، بازيافت مواد و انرژي، پايش محيط زيست، رفع كاهش آلودگيها، تكنولوژي پاك، صرفه جويي در انرژي و مواد، امحا و دفع پسمانده ها، تنوع زيستي، مديريت زيست محيطي.

 

رشته تخصصي بازرسي فني:

كنترل و تطابق كار انجام شده با مشخصات استانداردها، بررسي و تاييد كارايي پروژه، كنترل فني وسايل وتجهيزات و ماشين آلات در مرحله ساخت كاليبراسيون تجهيزات اندازه گيري، كنترل كيفيت مواد و روش به كارگرفته شده در ساخت قطعه يا واحد صنعتي، كنترل و تطابق استانداردها و مشخصات فني تعيين شده از آغاز پرروژه، گواهي انجام كار براساس استانداردهاي درخواست شده و صدور گواهي بازرسي نهايي.

 

نمونه کار های تهیه شده توسط واحد مهندسی شرکت نیلفام:

 

1- واحد طراحی پایپینگ

PIPING

 

2- واحد طراحی فرایند

P & ID

نمونه نقشه P&ID

pfd

نمونه نقشه PFD

 

3- واحد طراحی سیویل

پکیچهای نوین تصفیه فاضلاب, پکیج بهداشتی, تصفیه آب , محیط زیست, فاضلاب

 

4- واحد طراحی برق و ابزار دقیق

پکیچهای نوین تصفیه فاضلاب, پکیج بهداشتی, تصفیه آب , محیط زیست, فاضلاب

 

پکیچهای نوین تصفیه فاضلاب, پکیج بهداشتی, تصفیه آب , محیط زیست, فاضلاب

 

5- واحد طراحی مکانیک

پکیچهای نوین تصفیه فاضلاب, پکیج بهداشتی, تصفیه آب , محیط زیست, فاضلاب

 

پکیچهای نوین تصفیه فاضلاب, پکیج بهداشتی, تصفیه آب , محیط زیست, فاضلاب

 

 

Instagram: Nilfam.Engineering.Co