پمپ های آب و فاضلاب

ايرليفت پمپ :

به منظور پمپاژ لجن های بسیار غلیظ ، پساب های خورنده و فاضلاب های حاوی مواد دانه ای و ساینده ، استفاده از پمپ های هوایی (ایرلیفت) به دلیل گرفتگی كمتر و راهبری ساده تر نسبت به سایر پمپ ها ترجیح داده می شود . زمانی که هوا وارد این دستگاه می شود، ستون آبی را تشکیل می دهد که به سمت بالا حرکت می کند. پمپ ایرلیفت از ساختار بسیار ساده  و عملكرد مطمئن برخوردار است و با توجه به اینكه فاقد هرگونه قطعه مكانیكی است ، نیاز به تعمیر نداشته و به ندرت دچار گرفتگی یا خرابی می شود


برخی ویژگی های ایرلیفت ها عبارتند از: 

  • اقتصادی بودن هزینه ها 
  • سهولت در نگهداری 
  • سهولت در نحوه عملکرد 
  • عدم بهره گیری از اجزای مکانیکی محرک 
  • ظرفیت پمپاژ بالا

عملكرد :

جريان هوا پس از عبور از لوله به محل لوله ورودي مكش فاضلاب وارد شده و در صورت باز بودن شير خروجي فاضلاب ناگزير به صعود به سمت بالا مي باشد كه در اين صورت محفظه D  كه در تصوير نشان داده شده است دچار فشار خلا شده كه در اين شرايط باعث مكش لجن كف مخزن شده و با خود به بالا هدايت مي كند. ميزان ارتفاع پمپاژ و انتقال فاضلاب بستگي به اختلاف فشار سيستم توليدكننده هوا دارد كه مي تواند از چند ميلي بار تا چند بار ( از چند سانتي متر تا چندين متر) لجن ته نشين شده را به سمت بالا منتقل نمايد.

توضيحات :

 در صورت گرفتگي در لوله مكش لجن ( در صورت گير كردن اشيا حجيم تر) شير خروجي را بسته و شير هوا باز خواهد شد. لذا هواي عبوري چون به سمت بالا نمي تواند هدايت شود ناگزير به سمت پايين هدايت شده و مجاري عبور لجن را باز مي نمايد.

پمپ های آب و فاضلاب

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.